Біометрія

Візовий Відділ Посольства Італії в Києві інформує, що 23 червня 2015 року Італія та інші країни Шенгенської зони запровадили в Україні (та інших країнах Східного партнерства) Візову інформаційну систему VIS (Visa Information System). Починаючи з цієї дати, всі Консульські представництва країн Шенгенської Угоди в Україні приєднані до системи VIS. Головна зміна для громадян України, починаючи з 23 червня 2015 року, полягає в тому, що всі заявники повинні будуть з’явитися особисто в Посольство Італії або до філіалів Візового Центру Італії VMS (Київ, Одеса, Харків, Дніпро, Львів) за попереднім записом для подання документів та щоб надати свої біометричні дані (відбитки десяти пальців). Це проста та необтяжлива процедура.  Вона стосується, зокрема, заявок на короткострокові Шенгенські візи (із максимальним дозволом на перебування 90 днів з кожних 180 днів). Надані біометричні дані зберігатимуться в системі VIS протягом 5 років. Це означає, що необхідності повторно надавати біометричні дані протягом 5-річного періоду, за умови відсутності сумнівів щодо особистості заявника на візу, не буде. 

Від зобов’язання надавати відбитки пальців звільняються наступні  категорії осіб:

  1. Діти, молодші 12 років;
  2. Особи, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців;
  3. Голови держав та члени національних урядів (а також члени їх офіційних делегацій та їх чоловіки/дружини), якщо вони подорожують з метою офіційного візиту.

На практиці це означає, що для заявників, які подаватимуть документи на візу до Посольства Італії або до філіалів Візового Центру Італії VMS по Україні, починаючи з 23 червня 2015 року, процедура подання документів буде довшою на кілька хвилин. Цей час буде потрібен, аби Ви могли надати свої персональні біометричні дані. Всі інші процедури (зокрема, візовий збір, аплікаційні форми тощо) залишаються незмінними.

Раніше видані візи (до введення обов’язкової процедури сканування відбитків пальців) діятимуть до закінчення свого строку.

Рекомендуємо також уважно ознайомитись з детальною інформацією щодо нової системи, опублікованою Європейською Комісією.

Більш детальну інформацію Ви також можете знайти (англійською мовою) на сайтах disclaimerfactsheet disclaimer та poster.